inparket Konzultace po telefonu +420 770 606 488

Proč dát přednost vinylovým podlahám se systémem Click?

Nezařazené

Rozhodli jste se pro pokládku nové vinylové podlahy, ale stále váháte nad tím, jaký typ zvolit? Není divu – výběr je obrovský a do každého interiéru se hodí něco jiného. Jednou je nejlepší volbou plovoucí podlahová krytina, jindy se vyplatí vsadit na lepené vinylové dílce a někdy je vhodné sáhnout po metrážových podlahách. V tomto článku se podíváme „na zoubek první zmíněné variantě, plovoucím vinylovým podlahám s Click systémem. Budou pro vás tou pravou možností?

Snadnou a rychlou pokládku oceníte nejen při rekonstrukcích

Plovoucí pokládka je obecně oblíbená především pro svou jednoduchost – poradí si s ní každý šikovný kutil. Jinak tomu není ani v případě vinylových podlah Click. Podklad by sice měl být rovný a pevný, rozhodně však není nutný tak precizní přístup jako u lepených dílců. Některé produktové řady jsou dokonce uzpůsobeny přímo k tomu, aby mohly být instalovány na povrch s malými zbytky stěrky nebo lepidla, případně na hrubší betonový potěr, a to i bez podložky. Často tak odpadá nutnost odstranění staré podlahy, což celý proces instalace ještě zjednoduší. Právě z tohoto důvodu jsou vinylové podlahy Click s oblibou využívány při rekonstrukcích, mohou však být také zajímavou možností, jak si upravit nájemní byt k obrazu svému.

Vyberte si ideální výšku vinylové podlahy

Jednoduché většinou bývá také řešení návaznosti na další typy podlah v interiéru. Vinylové podlahy Click jsou totiž k dostání v různých výškách, a tak si můžete vše rozpočítat, aby vám nová podlahová krytina perfektně sedla k těm stávajícím. Vybírat můžete také podle tloušťky nášlapné vrstvy, přičemž platí, že čím vyšší je nášlapná vrstva, tím je podlaha odolnější.

Izolační vlastnosti na jedničku

Další velkou výhodou vinylových podlah Click jsou také perfektní izolační vlastnosti, jak tepelné, tak i zvukové, které je v mnoha případech možné ještě vylepšit volbou vhodné podložky. Ta zároveň chrání zámky jednotlivých lamel před deformací. Na trhu jsou však i takové podlahy, které mají podložku integrovanou už od výroby, takže se jejím výběrem nemusíte vůbec zabývat.

Opravu vinylové podlahy Click zvládnete svépomocí

Bez větších problémů vyřešíte také případné opravy poškozených dílců. Pokud se vada nachází v okrajové části, podlahu jednoduše rozeberete a konkrétní lamelu vyměníte, je-li spíše uprostřed, můžete poničený díl vyříznout a nahradit ho novým, ze kterého jen odříznete zámkový spoj.

Benefity plovoucí pokládky už znáte, nyní je tedy čas na seznámení s konkrétními produktovými řadami, které najdete na e-shopu, a jejich specifiky:

Vinylové podlahy Berry Alloc Spirit Click

Podlahy Spirit Click patří mezi takzvané RIGID vinylové podlahy, tedy vinylové podlahy nové generace, které jsou odolnější než klasický vinyl. Vydrží kolísání teplot, vlhkost a mohou být instalovány i na podlahové topení. Pokládka už navíc nemůže být jednodušší – mají integrovanou podložku, takže nemusíte mít strach, že si nebudete vědět rady s jejím výběrem, a zámky umístěné po obvodu celých lamel, což značně snižuje riziko, že zámek při nesprávné manipulaci ulomíte.

Berry Alloc Pure Click 55

Podlahu Pure Click 55 můžete díky technologii Rigid Composite Board (pevná kompozitní deska) instalovat téměř kamkoliv. Drobné nerovnosti nejsou nejmenší problém, a se zbytky stěrky nebo lepidla na podkladu si tak nemusíte vůbec dělat starosti. Při pokládce je nejlepší využít podložky Dream Tec. Jedinou drobnou nevýhodou této řady může být to, že zámky jsou vzdáleny cca 5 cm od sebe, takže při neopatrné manipulaci hrozí jejich nalomení. V případě potřeby je navíc možné tuto podlahu položit také lepením.

Berry Alloc Pure Click 40

Pokud hledáte kvalitní vinylovou podlahu Click, ale máte omezený rozpočet, zvolte Pure Click 40. Jde o starší řadu, která se již nevyrábí, je však stále k dispozici za zvýhodněnou cenu v sekci DOPRODEJ.