inparket Konzultace po telefonu +420 770 606 488

Plovoucí vinylové podlahy Click: Objevte všechny jejich výhody!

Nezařazené

Vinylové podlahy Click svým vzhledem věrně kopírují přírodní materiály. Na první pohled ani nepoznáte, že se nejedná o dřevo, dlažbu nebo kámen. Rozdíl však rozhodně pocítíte jak při užívání a údržbě, tak i při pokládce. Vinyl dobře tlumí kročejový hluk, má skvělé tepelně izolační vlastnosti a je odolný vůči opotřebení. Šikovný kutil si s instalací vinylové plovoucí podlahy poradí za jedno dopoledne a stejně snadno se dá vyřešit také případná oprava poškozeného dílce. Čtěte dál a zjistěte, proč dát přednost plovoucím vinylovým podlahám se systémem Click!

Snadnou a rychlou pokládku oceníte nejen při rekonstrukcích

Plovoucí pokládka je oblíbená především pro svou jednoduchost – poradí si s ní každý šikovný kutil. Díky moderním zámkovým systémům na sebe jednotlivé lamely jen nacvaknete. Vinylovou podlahu Click tak zvládnete nainstalovat za jedno dopoledne.

Hlavu si nemusíte lámat ani s přípravou podkladu. Sice by měl být rovný a pevný, rozhodně však není nutný tak precizní přístup jako u lepených dílců. Některé produktové řady jsou dokonce uzpůsobeny přímo k tomu, aby mohly být instalovány na povrch s malými zbytky stěrky nebo lepidla, případně na hrubší betonový potěr, a to i bez podložky. Často tak odpadá nutnost odstranění staré podlahy, což celý proces instalace ještě zjednoduší.

Právě z tohoto důvodu jsou vinylové podlahy Click s oblibou využívány při rekonstrukcích, mohou však být také zajímavou možností, jak si upravit nájemní byt k obrazu svému. Při stěhování pak podlahu demontujete stejně snadno, jako jste ji položili, a můžete ji využít znovu v novém bytě.

Vyberte si ideální výšku vinylové plovoucí podlahy

Jednoduché je také řešení návaznosti na další typy podlah v interiéru, například na dlažbu či jinou podlahovou krytinu. Vinylové podlahy Click jsou totiž k dostání v různých výškách (5 či 5,5 mm), a tak si můžete vše rozpočítat, aby vám nová podlahová krytina perfektně sedla k těm stávajícím. Pokud by i tak byl patrný rozdíl, lze jednotlivé výšky jednoduše srovnat přechodovým profilem. Vybírat můžete také podle tloušťky nášlapné vrstvy, přičemž platí, že čím vyšší je nášlapná vrstva, tím je podlaha odolnější. Pro domácnosti je většinou dostačující podlaha s nášlapnou vrstvou v tloušťce od 0,30 do 0,55 mm.

Potřebujete odolnou podlahovou krytinu? Vinyl je tou pravou volbou

Pokud máte doma děti nebo zvířátka, vinyl je tou správnou volbou. Je totiž odolný jak proti mechanickému, tak i chemickému poškození. Každá lamela má navíc na sobě zámek, který ji pevně fixuje ke zbytku podlahy. Spadlý hrnek, ostré drápky nebo změny teplot tedy podlahu jen tak nezničí.

A pokud přeci jen ano, oprava vinylové plovoucí podlahy patří k těm nejjednodušším. Při lehkém poškození se dá nášlapná vrstva renovovat, bez větších problémů však vyřešíte také případné opravy poničených dílců. Pokud se vada nachází v okrajové části, podlahu jednoduše rozeberete a konkrétní lamelu vyměníte, je-li spíše uprostřed, můžete špatný díl vyříznout a nahradit ho novým, ze kterého jen odříznete zámkový spoj. Opravy tohoto typu  však doporučujeme konzultovat nebo nechat provést zkušeným podlahářem.

Vinylové plovoucí podlahy mají skvělé izolační vlastnosti

Další velkou výhodou vinylových podlah Click jsou také perfektní izolační vlastnosti, jak tepelné, tak i zvukové, které je v mnoha případech možné ještě vylepšit volbou vhodné podložky. Ta zároveň chrání zámky jednotlivých lamel před deformací. Podložku vybírejte nejen podle požadovaných vlastností, ale také v závislosti na vybraném dekoru a výrobci. Na trhu jsou však i takové podlahy, které mají 1 mm podložku integrovanou už z výroby na spodní straně lamely, takže se jejím výběrem nemusíte vůbec zabývat.

Benefity plovoucí pokládky už znáte, nyní je tedy čas na seznámení s konkrétními produktovými řadami, které najdete na webu, a jejich specifiky:

Vinylové podlahy Berry Alloc Spirit Click

Podlahy Spirit Click patří mezi takzvané RIGID vinylové podlahy, tedy vinylové podlahy nové generace, které jsou odolnější než klasický vinyl. Vydrží kolísání teplot, vlhkost a mohou být instalovány i na podlahové topení. Hodí se také do prostor, kde je podlaha vystavena vyšší teplotě, například k francouzským oknům, do kterých se opírá slunce. Pokládka už nemůže být jednodušší – mají 1 mm integrovanou podložku, takže nemusíte mít strach, že si nebudete vědět rady s jejím výběrem, a zámky umístěné po obvodu celých lamel, což značně snižuje riziko, že zámek při nesprávné manipulaci ulomíte.

Berry Alloc Pure Click 55

Podlahu Pure Click 55 můžete díky technologii Rigid Composite Board (pevná kompozitní deska) instalovat téměř kamkoliv. Drobné nerovnosti nejsou nejmenší problém a se zbytky stěrky nebo lepidla na podkladu si tak nemusíte vůbec dělat starosti. Při pokládce je nejlepší využít podložky DreamTec. Jedinou drobnou nevýhodou této řady může být to, že zámky jsou vzdáleny cca 5 cm od sebe, takže při neopatrné manipulaci hrozí jejich nalomení. V případě potřeby je navíc možné tuto podlahu položit také lepením bez podložky.

Vinylové podlahy Rigid SPC Click

Rigid vinylové podlahy SPC Click mají minerální jádro – jsou vyrobeny ze směsi přírodních materiálů, což s sebou přináší hned několik výhod. Krytina neobsahuje ftaláty, změkčovadla a je 100% recyklovatelná. Navíc je ještě stabilnější než běžný vinyl, takže si můžete být jistí, že její vzhled neovlivní změny teplot, sluneční záření ani vlhkost. Skvěle obstojí v běžném denním provozu, odolá tlapkám domácích mazlíčků i otlačeninám od těžkého nábytku a díky 0,55 mm nášlapné vrstvě se hodí i do komerčních prostor. Tyto podlahy mají také dobrou rozměrovou stabilitu – deklarovaná rozměrová stálost je </=0,15%.

Berry Alloc LIVE Click

Podlahová krytina Berry Alloc LIVE Click využívá inovativního systému instalace DreamClick®. Jde o technologii, která umožňuje až dvakrát rychlejší pokládku než tradiční instalační systémy. Navíc nepotřebujete žádné speciální nářadí, postačí vám jen obyčejný řezací nůž k úpravě lamel do správného tvaru. Další výhodou systému DreamClick® je také snadná oprava poškozených lamel. Je možné vyměnit pouze jedno prkno nebo dlaždici, aniž byste museli znovu upravovat celou podlahu.