inparket Konzultace po telefonu +420 770 606 488

Jaké lepidlo použít na vinylovou podlahu?

Nezařazené

Instalace vinylové podlahy lepením může být sice náročnější než plovoucí pokládka, má však své nesporné výhody. Lepené vinylové podlahy jsou tenčí, takže lépe propouštějí teplo a jsou vhodnější pro instalaci na podlahové topení, a zároveň také o něco lépe odolávají vlhkosti, což je předurčuje k pokládce do koupelen a kuchyní. Než však přijde na samotnou instalaci, je nutné vybrat kvalitní lepidlo na vinylovou podlahu, se kterým práce půjde dobře od ruky.

Lepená podlaha

Vzhledem ke složitosti práce s lepidlem a nutnosti dokonale připraveného podkladu, většina lidí nechává pokládku vinylové podlahy na podlaháři. V takovém případě za volbu použitých produktů odpovídá především on a měl by vycházet z doporučení prodejce nebo přímo výrobce dané vinylové podlahy. Ti často s firmami, které dodávají podlahovou chemii, spolupracují a na základě testů jsou schopni přesně stanovit, které konkrétní produkty jsou pro danou řadu podlahových krytin nejvhodnější.

Lepená podlaha

Samozřejmě není vyloučena ani možnost, že se do lepení budete chtít pustit sami, stejně jako spousta dalších odvážných kutilů. V takovém případě si kromě toho, které lepidlo je na vámi vybranou podlahu nejvhodnější, také důkladně nastudujte postup instalace a vlastnosti lepidla. Každé totiž funguje trochu jinak, může se lišit například použité množství, doba odvětrání a nebo doba, po kterou je možné jednotlivé lamely pokládat. Vlastnostem lepidla pak musíte přizpůsobit i tempo své práce – nanášejte ho jen na plochu, kterou zvládnete včas pokrýt.

Lepená podlaha

Zní to jako velká věda, že ano? Ve skutečnosti však výběr vhodného lepidla až tak složitý není. Stačí jen sáhnout po tom, které patří mezi jedničky na trhu. V případě lepení vinylových podlah tedy po lepidlu UZIN KE 2000 S, se kterým zvládnete instalaci v podstatě všech typů vinylových podlah. Můžete též zakoupit na našem e-shopu. Mimo ně se však dá použít i pro různé jiné podlahové krytiny, a dokonce je vhodné i pro jejich lepení na stěny.

Největší předností lepidla UZIN KE 2000 S je jednoznačně velmi krátká doba odvětrání, tedy doba, která uplyne od nanesení lepidla po okamžik, kdy je možné přiložit podlahovou krytinu. Zatímco u ostatních lepidel jde přibližně o 30 až 35 minut, u lepidla UZIN KE 2000 S se tuto dobu podařilo snížit na 20 minut, a to bez zkrácení doby kladení. Ta označuje časový úsek, po který je možné jednotlivé lamely lepit, aby držely tak, jak mají. Díky tomu je možné podlahovou krytinu položit rychleji a podlahář (případně domácí kutil) má zároveň větší jistotu a více času na samotné umístění podlahy na podklad.

Lepená podlaha

Výborné jsou však i užitné vlastnosti tohoto lepidla. Může se použít při pokládce na teplovodní podlahové topení, je vhodné i pro silné zatížení, takže mimo bytových prostor se dá využít i v komerčních či průmyslových objektech, a díky malým emisím je také šetrné k životnímu prostředí. Nehodí se pouze při extrémním zatížení, například při mechanickém namáhání vysokozdvižným vozíkem nebo při intenzivním působení vody shora. V takových případech jsou lepší jiné typy lepidel. Možností může být třeba UZIN KR 430, lepidlo s mimořádně vysokou konečnou pevností pro vysoce zatěžované plochy.

Tip: Lepidlo UZIN KE 2000 S můžete koupit na našem e-shopu!