inparket Konzultace po telefonu +420 770 606 488

RIGID vinylová podlaha: Čím je výjimečná?

Nezařazené

Jednou z hlavních předností rigid podlahy je její dlouhá životnost. Kvůli dlouhé životnosti podlah je ideální vsadit na nadčasové barvy a dekory, které vás neomrzí, a nepodléhat nutně módním trendům. Na trhu jsou však i takové trendy, které by vám rozhodně neměly uniknout. Jedním z nich je RIGID vinylová podlaha, která se dostala do popředí zejména v posledních letech. Přečtěte si více o jejích výhodách.

rigid vinylova podlaha 2

Co to vlastně RIGID vinylová podlaha je a čím se liší od klasického vinylu

Hlavním rozdílem oproti klasickým vinylovým podlahám je vysoká odolnost rigidních podlah. Důvodem je jejich silné a velmi tvrdé jádro tvořené z minerálů, jako jsou křemičitany či vápenec. Díky tomu je podlaha velmi pevná, stabilní, rozměrově i tvarově stálá a voděodolná. Klasický vinyl tvoří pouze umělý materiál, který je náchylnější k extrémním a prudkým rozdílům teplot a rozpíná se. 

Kvalitní vinylové podlahy disponují integrovanou podložkou a robustními pevnými zámky. Pokládka je tak velmi rychlá, jelikož pod podlahu není nutné dávat speciální podložku a není před ní potřeba aklimatizace. Zámkové spoje umožňují perfektně sedící spoje lamel.

Při pokládce navíc nemá tendenci kopírovat nerovnosti a zároveň nehrozí, že by se na ní po čase vytvořily otisky, např. od těžkého nábytku. Zároveň je odolná vůči odření či škrábancům. Je tak ideální pro rekonstrukce, kdy ji můžete za dodržení určitých podmínek instalovat i na původní podlahu.

rigid vinylova podlaha 3

Další vlastnosti RIGID vinylu se pak mohou lišit výrobce od výrobce. Každý z nich totiž pro zhotovení nosné desky vinylové podlahy, tj. jádra využívá odlišné technologie. 

Tyto podlahy se hodí jak do obytných prostor, tak i do komerčního prostředí. Rigid vinylové podlahy lze využít i při rekonstrukci starých domů, kde dobře odolávají teplotním rozdílům a vlhkosti. Tvrdé jádro zamezí bobtnání či zvlnění podlahy, a tak se hodí i do koupelny a kuchyně.  Využití naleznou také v místech s přímými slunečními paprsky, jako jsou zimní zahrady či v blízkosti francouzských oken.

Součástí podlahy je také 1 mm vysoká integrovaná akustická podložka, která zaručuje akustickou izolaci až 18 dB. Izolace tlumí kročejový hluk, a tak je zaručen klid jak pro obyvatele domu či bytu, tak pro sousedy. Rigid vinylové podlahy jsou zároveň vhodné i pro podlahové vytápění. 

Jak se o podlahy starat?

Rigid vinylová podlaha je snadná na údržbu. Pro jejich úklid tak stačí je zametat a pravidelně umývat pomocí speciálních čistících prostředků určených konkrétně na tyto podlahy. 

Konkrétní výběr záleží na očekávaném stupni zátěže, kterému musíte přizpůsobit tloušťku nášlapné vrstvy. Pokud si nejste výběrem jisti, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme!

rigid vinylova podlaha

Objevte výhody technologie RCB

Značka Berry Alloc při výrobě vinylových podlah využívá patentované technologie RCB (Rigid Composite Board – pevná kompozitní deska). Stejně jako jiné RIGID vinylové podlahy, i ty z dílny Berry Alloc lze  instalovat téměř na jakýkoliv podklad, a to velmi jednoduše. Díky RCB jsou však jednotlivé lamely až o 30 % lehčí než u některých jiných vinylových podlah, což celou pokládku usnadní ještě víc. S lamelami se snadno manipuluje a jejich případný transport je mnohem snazší.

rigid vinylova podlaha 4

Skvělé jsou však i užitné vlastnosti. Mimo již zmíněné odolnosti je velkou výhodou RIGID vinylových podlah Berry Alloc také nenáročná údržba a stabilita, díky které je možná i instalace na podlahové topení nebo k francouzským oknům, kde se může vlivem slunce podlaha nadměrně zahřívat. Dále už záleží jen na vás, jakou produktovou řadu si vyberete – podlahy Spirit CLICK jsou opatřeny integrovanou protihlukovou podložkou, která snižuje kročejový hluk v místnosti až o 20 dB.

V neposlední řadě pak rozhodně stojí za zmínku propracované designy na první pohled téměř nerozeznatelné od přírodních materiálů. Díky struktuře přesně odpovídající dekoru podlahy po instalaci možná sami nerozeznáte vinyl od přírodního dřeva či kamene.