inparket Konzultace po telefonu +420 770 606 488

Čím je výjimečná RIGID vinylová podlaha?

Nezařazené

Zastáváte názor, že při výběru podlahové krytiny se nevyplatí nechat se strhnout nejnovějšími trendy a módním diktátem? Pokud jde o vzhled, určitě je to tak! Vzhledem k životnosti podlah je ideální vsadit na nadčasové barvy a dekory, ty vás jen tak neomrzí. Na trhu jsou však i trendy, které by vám rozhodně neměly uniknout. Jedním z nich jsou RIGID vinylové podlahy. Zjistěte, proč je tato novinka v posledních letech tak oblíbená, a objevte všechny výhody RIGID vinylových podlahových krytin!

Co to vlastně ty RIGID vinylové podlahy jsou a čím se liší od klasického vinylu? Pro začátek bude nejlepší objasnit, co znamená slůvko „rigid“. Pochází z angličtiny a dalo by se přeložit jako „pevný, tuhý“, což celkem jasně naznačuje, co asi bude klíčovou vlastností RIGID vinylových podlah. Jednou z hlavních odlišností od klasického vinylu je totiž silné, tvrdé jádro, díky kterému je podlaha velmi pevná, stabilní, rozměrově stálá a vodotěsná. Při pokládce navíc nemá tendenci kopírovat nerovnosti a nehrozí ani to, že by se do ní po čase udělaly otisky, například od těžkého nábytku. Je tak ideální pro rekonstrukce, kdy je možné ji za dodržení určitých podmínek instalovat i na původní podlahu.

Další vlastnosti RIGID vinylu se pak mohou lišit výrobce od výrobce. Každý z nich totiž pro zhotovení nosné desky vinylové podlahy (tedy jádra) využívá trochu jiné technologie. V tomto článku nahlédneme pod pokličku RIGID vinylovým podlahám Berry Alloc.

Objevte výhody technologie RCB

Značka Berry Alloc při výrobě vinylových podlah využívá technologie RCB (Rigid Composite Board – pevná kompozitní deska), kterou má dokonce patentovanou. Stejně jako jiné RIGID vinylové podlahy, i ty z dílny Berry Alloc je možné instalovat téměř na jakýkoliv podklad, a to velmi jednoduše. Díky RCB jsou však jednotlivé lamely až o 30 % lehčí než u některých jiných vinylových podlah, což celou pokládku usnadní ještě víc. S lamelami se snadno manipuluje a i jejich případný transport je mnohem snazší.

Skvělé jsou však i užitné vlastnosti. Mimo již zmíněné odolnosti, je velkou výhodou RIGID vinylových podlah Berry Alloc také nenáročná údržba a stabilita, díky které je možná i instalace na podlahové topení nebo k francouzským oknům, kde se může vlivem slunce podlaha nadměrně zahřívat. Dále už záleží jen na vás, jakou produktovou řadu si vyberete – podlahy Spirit CLICK COMFORT jsou opatřeny integrovanou protihlukovou podložkou, která snižuje kročejový hluk v místnosti až o 20 dB, řada PURE Click 55 zase umožňuje začít s montáží v jakémkoliv směru, takže na pokládce mohou klidně pracovat dva lidé zároveň.

V neposlední řadě pak rozhodně stojí za zmínku propracované designy na první pohled téměř nerozeznatelné od přírodních materiálů. Díky struktuře, která přesně odpovídá dekoru podlahy, možná po instalaci sami zaváháte, zda jste si pořídili vinyl, a nebo skutečné dřevo či přírodní kámen.