inparket Konzultace po telefonu +420 770 606 488

5G click systém –⁠ instalace podlahy nikdy nebyla jednodušší

Nezařazené

Podlahy se zámkovým systémem jsou už léta oblíbené pro svou jednoduchou instalaci. Představují volbu číslo jedna při rekonstrukcích, v nájemních bytech, ale také v novostavbách, kde majitelé chtějí přiložit ruku k dílu a udělat si část prací sami. Není tedy divu, že výrobci se podlahy se zámkovým systémem snaží neustále inovovat, aby hojnému počtu zákazníků mohli nabídnout o něco lepší produktovou řadu než konkurence. Jednou z nejzajímavějších novinek je systém spoje 5G click. Zjistěte, zda vám může instalaci podlahy ještě více usnadnit.

Inovativní 5G click systém se využívá především na vrstvených dřevěných podlahách, narazit však můžete i na výrobce, kteří tuto zajímavou technologii v různých drobných obměnách aplikují také na produktové řady z laminátu či na dřevoplastová prkna. Tento systém spoje je navíc možné použít jak při plovoucí pokládce (viz náš návod na snadnou instalaci plovoucí podlahy), tak také při lepení, takže je opravdu univerzální.

Jak 5G click systém funguje?

Kouzlo 5G click systému tkví v tom, že na krátké straně podlahové desky je po celé délce flexibilní plastový proužek. Ten se při instalaci lehkým tlakem zasune a jakmile deska zapadne na své místo, uvolní se a zacvakne, čímž zabrání pohybu desek v zámku. Takové zajištění oceníte zejména při plovoucí pokládce, své výhody však má i při lepení –⁠ značně usnadní práci. Při instalaci podlahy s některými staršími zámkovými systémy totiž musíte nejprve zacvaknout k sobě celou řadu desek jejich kratší stranou a až poté je připojit k již položeným deskám delší stranou. Manipulace s několika spojenými deskami však není žádný med a v případě, že nepatříte mezi ostřílené kutily, může pokládku pěkně zkomplikovat.

Instalace je až 2× rychlejší

Pokud však zvolíte prkna s 5G click systémem, můžete je spojovat postupně a krátkou stranu vždy jen lehkým tlakem zakliknout. S pokládkou si tak poradí opravdu každý, a to v rekordním čase –⁠ podlahu s 5G click systémem zvládnete nainstalovat až 2× rychleji, než kdybyste museli „bojovat“ se starými zámkovými systémy. V případě plovoucí pokládky se podlaha navíc dá snadno demontovat.

Zaujal vás 5G click systém? Prohlédněte si vrstvené dřevěné podlahy značky Scheucher –⁠ třívrstvé podlahy WOODFLOR NOVOLOC® 5G nebo dvouvrstvé MULTIFLOR NOVOLOC® 5G. Obě produktové řady nabízejí nespočet designových možností, a navíc jsou vhodné na podlahové vytápění.