inparket Konzultace po telefonu +420 770 606 488

Hledáte dokonalou podlahu? Dubová padne do každého interiéru

Nezařazené

Dubové podlahy bezpochyby patří k těm nejoblíbenějším. Celosvětově dokonce mezi ostatními dřevinami nemá dub konkurenci – pro realizaci podlah a parket je z nich jednoznačně nejpoužívanější. V čem tkví jeho kouzlo a proč je dubové dřevo tak vyhledávané?

Dubová podlaha

Podlahové krytiny z dubového dřeva vydrží „věky“

Dřevěné podlahy jsou obecně velmi oblíbené pro svou dlouhou životnost. Jsou poměrně odolné proti oděru, a když už se poničí, většinou není problém je renovovat. Díky tomu mohou vydržet krásné desítky let.

Dub je však ve srovnání s ostatními dřevinami tvrdší, odolnější a pevnější, takže trvanlivost podlah z dubového dřeva je ještě mnohem vyšší. Při správné péči a pravidelné údržbě si tak můžete být jisti, že se z krásy dubové podlahy budou těšit ještě vaše vnoučata.

Věděli jste, že tvrdost dřevin se posuzuje Brinellovou stupnicí, která má rozsah od stupně 1 (nejměkčí) až po stupeň 8 (nejtvrdší)? Dub je na stupni 3,9 tedy mnohem výše než například smrk, olše nebo bříza.

Dubová podlaha

Dubové podlahy jsou navíc o poznání stabilnější než podlahové krytiny z jiných typů dřevin. To je dáno vysokým podílem tříslovin, které dub obsahuje. Právě díky nim skvěle odolává výkyvům vlhkosti, a to dokonce až do té míry, že některé typy dubových podlah můžete bez problémů položit i do koupelen a kuchyní.

Dubová podlaha

Dubová podlaha je nadčasová

Dalším důvodem, proč se zamilovat do dubového dřeva, je jeho originální přírodní vzhled. Dub má totiž naprosto unikátní strukturu vytvářející zajímavou souhru jemných a výraznějších linií. Dubová podlaha tak interiéru dodá jedinečnou atmosféru, která se s přibývajícími roky stárnutím podlahy ještě umocní.

Tip: Láká vás opravdu autentický přírodní design? V tom případě by vás mohla zaujmout podlaha Dub Rustico 190 či Dub Elegant 190.

Dubová podlaha

Dub je navíc možné ozvláštnit spoustou povrchových úprav, což z estetického hlediska otevírá zcela nové možnosti při jeho využití. Díky tomu se skvěle uplatní jak v klasickém, tak také v moderním interiéru.

Mezi oblíbené techniky úpravy dubového dřeva patří například moření, bělení a nebo patinování, oblíbené je však také kartáčování – to odstraní měkké části dřeviny, takže podlaha pak působí drsnějším, téměř vesnickým dojmem.

Tip: Pokud vás technika kartáčování zaujala, prohlédněte si podlahu Dub Vivo 190. Mezi našimi zákazníky patří k nejoblíbenějším.

Podlaha dub

S dubovou podlahou rozhodně nešlápnete vedle

Mimo dlouhou životnost a nadčasový vzhled jsou dubové podlahy populární také pro své skvělé izolační vlastnosti. Dub navíc vytváří elektrostaticky neutrální prostředí, takže je velmi vhodný do domácností, kde žijí alergici. Výhodou je také snadné a rychlé čištění – stačí je vysát a nebo přejet pořádně vyždímaným mopem a máte hotovo!