inparket Konzultace po telefonu +420 770 606 488

Dřevěné podlahy jsou investicí, která se jednoznačně vyplatí

Nezařazené

Dřevěný vzor na podlaze je nestárnoucí klasikou, ke které se všichni rádi vrací. Jaký povrch však zvolit, zda pravé dřevo či pouze jeho imitaci, to může být někdy složité. V tomto příspěvku vám proto představíme základní vlastnosti a benefity dřevěné podlahy a poradíme vám, jak si z široké nabídky vybrat.

Mezi hlavní výhody dřevěné podlahy patří především snadná údržba, zejména však dodají interiérům specifickou atmosféru a vůni, kterou imitace dřeva postrádá. Odradit může obecně od pravého dřeva jeho vyšší cena, nicméně o podlaze je nutné uvažovat jako o investici na desítky let.

Základním rozlišením v rámci těchto podlah je počet vrstev. Vybírat lze z dvouvrstvých, třívrstvých dřevěných podlah či masivních podlah. Každý z těchto typů má své přednosti, doporučujeme proto srovnat v rámci jednotlivých kategorií jejich odlišnosti. 

Dalším bodem při rozhodování o konkrétní dřevěné dlažbě je samotná dřevina, ze které je podlaha vyrobena. Může se jednat například o dub, jasan, buk, javor či teak. Zde samozřejmě platí, že u exotických dřevin si zákazník připlatí ve srovnání s českými klasikami více. Méně typické dřeviny jako teak však mohou být i zajímavým doplňkem, jak ozvláštnit vnitřní prostory domu či bytu.

Při výběru dřeviny hraje roli mimo jiné i odstín a nádech daného typu, některé se hodí více do prosvětlených interiérů, jiné spíše do tmavších. V neposlední řadě je také třeba zvážit rozměry podlahy. 

Ať už si vyberete kteroukoliv dřevěnou podlahu, dřevo do každého domova přináší nádech autenticity a útulnosti. Zároveň oproti jiným podlahám se na této neshromažďuje tolik prachu a alergenů, a celkově tak přispívá ke zdravějšímu domovu, kde se vám bude dobře žít.